Продовжуємо практикувати техніки ефективного спілкування, розвиватись на емоційному рівні.

Ще один важливий навик – це правильно (влучно) говорити (щирі) компліменти!

Stocksy_txp0a483f73lyJ000_Medium_46687-700x466

Ми часто вдаємось до критики, а ось похвалити не беремось, соромимось, що наші слова приймуть за лестощі. Впродовж дня спробуйте говорити компліменти людям, всім підряд, без розбору. Починайте з себе в дзеркалі і закінчуйте продавцем-консультантом в магазині. Спочатку будете виглядати і звучати дещо штучно, але відточене вміння прийде з досвідом – бачити в людях краще і з легкістю говорити їм це.

Зверніть увагу, що відповідь на комплімент має бути лиш “дякую!”. Не поспішайте сказати комплімент у відповідь, аби сказати у відповідь. Таким жестом ви не приймаєте комплімент, а підтверджуєте його “штучість”, наче фраза була сказана навмисне, щоб отримати вашу схильність, а не підкреслити стан чи вигляд. На жаль, це поширена неетична поведінка: відповідати “навмисним компліментом” на комплімент:

– у вас дуже красива зачіска

-дякую. а у вас красива краватка.

Допустимий комплімент у відповідь:

– у Вас дуже красива зачіска

– дякую. Вдвіччі приємно чути це від уважного чоловіка

Є кілька рекомендацій, щоб робити компліменти вдалими (умісними, щирими):

1) Говоріть мужчинам компліменти про (важливі для них) чоловічі якості, а жінкам – про зовнішній вигляд та загальний образ. Це не сексизм, а природні особливості.

2) Якщо ви робите компліемнт спеціалісту за професіоналізм, то гендер тут значення немає. Але пам’ятайте, що спочатку зустрічаються чоловіче і жіноче нутро, а тоді вже соціальні ролі.

3) Не чекайте реакції у відповідь. Подаруйте комплімент і йдіть далі.

4) Будьте оригінальні. Не просто «красива зачіска», «добре серце», а, наприклад, «вміння створювати особливу атмосферу» чи «побачити всю картину ситуації в цілому».

5) Беріть кількістю, прокачуйте досвід. Скільки осилите за день: сто, двісті?

6) Знайдіть в людині хороше і просто скажіть про це. В цьому суть компліменту.

7) Іноді можна побачити в людині не вже сформоване вміння, якість, а сам потенціал, що людина може бути такою. А ваш комплімент стане натхненням. Виражайте компліментом свою віру в людину та потенціал.

Звечора пройдіться подумки по всьому завтрашньому дню і уявіть яких людей можете зустріти. Які компліменти можна їм сказати? Це робота і над оригінальністю, і над своєчасністю. Адже частенко ніяковіємо, коли хочемо зробити комплімент, думаючи:

  • компліменту зараз не місце;
  • що про мене подумають;
  • здогадаються про мою симпатію;
  • не правильно зрозуміють мене, адже це лиш комплімент.

Тут варто згадати про соціальний відтінок. В Україні існує тенденція недолюлених людей, пов’язана із історичними фактами, постійними умовами “не час любити, потрібно виживати”. І людям доволі незвично чути компліменти, щось хороше про себе. Це трапляється вкрай рідко, що сприймається за лестощі.

Їм щось від мене потрібно

В першу чергу не готові прийняти комплімент ті, хто потребує роботи над своєю самооцінкою: тому говорять комплімент у відповідь, бо не вірять в його щирість або ж “я знаю”, як “я не примаю цю словесну подачку”. Це обидві сторони неадекватної самооцінки. З однієї сторони – справа людини, що не прийняла комплімент і вам не варто брати це на свій рахунок. З іншої сторони: пам’ятайте кому робите цей комплімент (країна, культурний аспект) і підбирайте дозовано 🙂 нарощующи оригінальність слів, як левел, рівень.

Запишіть список компліментів звечора – це буде ваша шпаргалка. Можете, навіть “накидати” компліменти, а поруч, через кому імена людей, кому це можна сказати. Це займе у Вас до 20 хвилин, але впродовж дня буде легше пробувати такий досвід, “підготовлену імпровізацію”.

Якщо ж ви раніше розглядали компліменти, як лише інструмент для особистого життя, побудови відносин, то варто переглянути це відео від школи вивчення англійської мови. Дуже легко підкреслили важливість влучних компліментів:

***

В коментарях поділіться який самий оригінальний комплімент вам вдалось зробити останнім часом. Чи прийняв його адресат?  Цікаво ж!

.

Facebook Comments