Обрати сторінку

Ми всі прагнемо відчувати себе в безпеці, закрити всі свої базові потреби а вже тоді думати про розвиток. Але дуже часто це “закривання” прикривається лінню чи страхом. Людині властиво прагнути до стабільності, і навіть той, хто на словах виступає за постійні нововведення, на ділі не занадто поспішає залишати звичну і затишну зону комфорту. Однак завзятий опір змінам може стати джерелом професійних чи особистих труднощів. Намагаючись зберегти статус-кво, ми нерідко вдаємося до тактики виправдань власної бездіяльності і не замислюємося про наслідки.

IMG_8933

«Треба було розпочинати раніше …»

Або ще можна перефразувати: “Не тим я займався в університеті”. Не страждайте за втраченими можливостями, починайте без зволікання і досягайте поставленої мети. Тяжкі зітхання за втраченим часом не допоможуть повернутися на десять років назад і реалізувати ідею, яка відвідала тільки сьогодні. Раніше Ви не могли цього зробити, і єдино можливий момент для початку дій – поточний. Іронія полягає в тому, що на життєвому шляху з певною періодичністю будуть зустрічатися ситуації, з якими треба було розібратися ще вчора чи п,ять років тому. Не страждайте за втраченими можливостями, починайте без зволікання і досягайте поставленої мети. Тоді через десять років у вас не буде приводу шкодувати про те, що Ви вчасно не приступили до чергового важливого проекту.

«Чекаю натхнення»

Початок роботи в один і той же час приносить більше користі, ніж пасивне очікування творчого прозріння. Це досить поширена помилка початківців фрілансерів і співробітників, що перебувають на віддаленій роботі. Насправді скарги на відсутність натхнення є не що інше, як банальна прокрастинація. Можна місяцями чекати, коли творча муза відвідає саме ваше робоче місце і в результаті чи не написати ні рядка, залишитися без замовлень, грошей і репутації. Однак, якщо Ви проаналізуєте звички багатьох відомих письменників і художників, то з,ясується, що вони мають мало спільного з цим стереотипом. Початок роботи в один і той же час приносить набагато більше користі, ніж пасивне очікування творчого прозріння. Або Ви можете виділити окремі 4 год в день в найбільш продуктивний час (скажімо, середина дня) і попрацювати за системою Помодоро

«У мене немає грошей на якісну освіту»

Тема фінансів так чи інакше пронизує всі наші помисли і дії. Якісна та престижна освіта коштує чималих грошей; участь у подіях, де експерти з бізнес-середовища діляться своїми напрацюваннями, досвідом теж може завдати відчутного удар по бюджету. Однак це не привід відмовлятися від думок про підвищення кваліфікації і нарощування нових скілів. Якщо Ви за вдачею є відчайдушним супротивником кредитів, то все одно є безліч шансів отримати заповітний досвід, знання чи контакти 9 врешті -решт – це і є основний привід чому ходять на такі події).

У Вас завжди є варіант аргументувати користь роботодавцю, щоб курси оплатили Вам компанія. Або Вам на стільки цінний досвід/знання, що Ви готові пожертвувати покупкою нового гаджету заради квитка на цю подію. Якщо ж з фінансами зовсім туго, то в Інтернеті проводиться велика кількість безкоштовних курсів і семінарів. Поки Ви будете збирати на навчання, не втрачайте часу і прослухайте пару-трійку таких лекцій. Як мінімум Ви відфільтруєте список експертів у цій галузі.

“В мене немає на це часу”

У кожного з нас зараз під руками десятки гаджетів і дуже зручних мобільних додатків, метою яких є економія часу і сил, начебто, спрощення нам життя. І все ж, незважаючи на всі старання розробників, цих ресурсів залишається все менше і менше, але час на їх підтримку/оновлення/освоєння потрібно все більше. Популярна відмовка про брак часу не витримує перевірки тайм-менеджментом. Огляньте поглядом свій розклад і впишіть в нього хоча б 1 годину в тиждень, присвячений роботі в новому напрямку, скажімо, на саморозвиток. Звичайно ж, Вам доведеться від чогось відмовитись. Скажімо, врізати час на соціальні мережі. Як?

А вимкніть  звукові сигнали про нові повідомлення і не заходьте кожну вільну хвилину перевірити що запостили друзі. Краще відведіть в графіку час: вранці і ввечері по 2 год часу або кожні 3-4 год перевіряти пошту і соц. мережі. І Ви помітите, як з’явились зайві 1-2 години в день. 

 «Тут потрібен талант, якого у мене немає»

Якщо виникло бажання зайнятися якоюсь справою, значить, напевно у Вас до цього є певні задатки або хоча б інтерес. По суті, талант – це не тільки природна обдарованість якимись вміннями, а й наполеглива праця в заданому напрямку. Скарги на відсутність таланту часто маскують лінь і небажання приступати до чогось цікавого, але вимагає повної самовіддачі. Простіше міркувати про відсутність таланту, ніж цілеспрямовано прикладати зусилля і добиватися успіхів. Зазвичай, щоб побачити результат, необхідний час, але Ви продовжуйте трудитись і відшліфовувати свій коштовний камінь.Dollarphotoclub_85574268-700x466

«Мене і так все влаштовує»

Або я ще б назвала страшною фразою ” Живу, так, як всі!”. Той, кого насправді все влаштовує, не шукає виправдань і відмовок, а просто насолоджується комфортною обстановкою і замуровується в своїй зоні комфорту. Досить часто ширма упорядженості приховує страх змін і боязнь невідомого. Так, зарплата маленька і колектив так собі, але як знати – раптом за стінами офісу виявиться ще гірше? Той, хто користується цією відмовкою, з боязкою надією поглядає в бік можливих змін, але потім лякається навіть власних думок на цей рахунок. Така стратегія говорить скоріше про бажання уникнути невдач, ніж про прагнення до нових перемог.

«А якщо у мене не вийде?»

Прогнозувати різні результати одного і тієї ж події – вельми корисна звичка, проте коли сумніви переростають у страхи, вони згубно відбиваються на результатах роботи. Подумайте, що саме може у Вас не вийти в задуманому проекті, розробіть запасний план і прорахуйте дії у разі можливого провалу. Так буде набагато простіше зважитися на зміни, що не турбуючись марно з приводу глобальної невдачі.

Передбачливість і звичайна тривожність – це різні емоції, і якщо перша конструктивна, то друга сковує багато ініціатив.

«Займуся цим, коли діти підростуть»

Можете чекати дня, коли діти підуть в дитячий садок або відправляться в школу, наївно вважаючи, що з,явиться достатньо вільного часу для реалізації амбіцій. Однак у цей момент вашої уваги можуть несподівано зажадати інші домочадці або з,явиться ще щось, що забирає більшу частину часу і сил. Та й підходящий момент ризикує бути втраченим, якщо відкладати його на кілька років. Успішна кар,єра/ власна справа цілком можлива при збереженні балансу між професійною діяльністю та особистим життям. Спробуйте вже зараз розпочати заплановану справу поступово, не намагаючись встановити рекорди продуктивності. 

«У цій справі багато конкурентів»

Згадайте, як у спекотний літній день вулиці міста переповнюються торговцями крижаної газованою водою і морозивом. Але покупців, які вишиковуються в черги за освіжаючим ласощами, вистачає практично всім, і майже ніхто не скаржиться на конкуренцію. Якщо задуманий Вами проект передбачає суперництво, отже, як мінімум не доведеться формувати попит на товар або послугу, а це все-таки приємна новина.

На кожного грибника знаходиться свій гриб. Якщо Ви вирішили чужу проблему, то знайдуться ті, хто готові будуть платити Вам за послуги.

Вивчіть прийоми найуспішніших гравців в даній ніші, знайдіть власні сильні сторони і зізнайтеся, в чому Ви поки не дотягує до бажаного рівня. Навіть якщо ринок перенасичений, Ви завжди можете придумати якусь родзинку і отримати перевагу в порівнянні з більшою частиною конкурентів.

Перестаньте відкладати свою мрію на потім. Віднесіться до цього так, як вважаєте, що Ви цього варті.

Facebook Comments