«Життя налагоджується не від прочитування книг, а від внутрішньої роботи.

Книги – тільки стимул, провідник»

(с) Анхель де Куат (мексиканський письменник).

Самомотивація – ця внутрішня боротьба, де бій ведуть «впевненість» і «страх».

Ви або багато чого досягаєте, або все втрачаєте.

 

«Утотожнення»

Ідентифікуючи себе, наприклад, з героєм улюбленого фільму або ж з людиною, що викликає у Вас відчуття захоплення, цим самим Ви розвиваєте в собі основні риси характеру притаманні даним об’єктам (розум, силу, спритність).  Надихайтеся образами, прагнете до досконалості.

Регулярно повторюйте вправу “Святковий бенкет” і утотожнюйте себе із “кращою версією себе через 5 років”.

Біографії відомих особистостей

Даний метод є одним з найефективніших для самомотивації. Полягає він у знайомстві з життям успішних людей, що досягли в будь-якій сфері видатних результатів. Якщо Ви відчуваєте, що у Вас пропала мотивація діяти, рухатись вперед, продовжувати роботу над якимось проектом або навіть роботу над собою, зробіть наступне: подумайте, хто з відомих особистостей викликає у вас інтерес і захоплення. Це може бути якийсь бізнесмен, засновник якоїсь компанії, тренер з особистої ефективності, спортсмен, зірка кіно, політик, історична особа і тому подібне.

Знайдіть біографію цієї людини, статті про нього/неї його висловлювання або будь-яку іншу інформацію. Почніть вивчати знайдений матеріал. Напевно, Ви знайдете в житті цієї людини безліч мотивуючих моментів, прикладів стійкості і бажання йти вперед незважаючи ні на що. Під час читання Ви почнете відчувати бажання взяти себе в руки, продовжувати прагнути до наміченої мети, Ваша мотивація багаторазово посилиться.

Якщо Ви оберете для себе цей спосіб, вам необхідно зробити підбірку  фраз /висловів із життя Вашого віртуального наставника.

         Візуалізація

Це ще один дуже дієвий метод підвищити свою мотивацію. Він полягає в уявному проживанні бажаного (сюжету). рекомендую робити це перед сном. Прогляньте свої записи: Діаграму Ганта 2020 (яке Ви хочете життя через 5 років).  Робиться це дуже просто: постарайтеся вибрати час, щоб Вас ніхто не відволікав, сядьте зручніше, розслабтеся і закрийте очі. Деякий час просто сидите і стежте за своїм диханням. Дихайте рівно, спокійно, розмірено. Поступово починайте представляти в уяві картинки того, чого бажаєте досягти. Краще візьміть конкретну сферу із колонки 2020 . Не просто думайте про це, а уявляйте це так, як ніби це вже є у Вас. Уявіть в деталях що відбувається, продумайте як розвивається сюжет. Завтра візьміть собі наступну сферу і розвивайте новий сюжет.

              «Емоційне занурення»

Все що Вам дороге, все, що викликає у Вас підйом душевних сил (Ваші перемоги, нагороди, досягнення) – згадуйте про це якомога частіше, фіксуйте новий емоційний стан, перебувайте в ньому – залучайте в своє життя благополуччя та успіх. Хваліть себе, говорите собі: «Молодець, так тримати!»

Якщо Ви оберете для себе такий спосіб самомотивації, Вам необхідно проглянути всі записи “Картонки” (аналіз дня за критеріями). проаналізувати свої +ки, скільки кроків щодня Ви робили для досягнення своїх цілей/критеріїв, як проживали ці дні курсу. 

                «Список справ, що мене наповнюють»

Які 15 справ Ви із задоволенням робите зараз? Складіть список з 15 своїх найулюбленіших занять. Так це займає небагато часу, але дає колосальні інсайти! Записуйте все, навіть самі банальні – гуляти по вулиці, ходити в кіно, їсти смачну їжу або готувати її. В хвилини демотивації повертайтесь до цього списку і починайте робити одну із записаних справ, просто не задумуючись. Кілька ідей є в цій статті.

Якщо Ви оберете для себе цей спосіб самомотивації, Вам необхідно скласти список мінімум із 15 пунктів.

На виконання завдання заплануйте 30 хв.

***

Отже, завдання полягає в наступному: оберіть для себе один із перелічених вище способів самомотивації і попрактикуйте сьогодні, щоб перевірити їх ефективність. В подальшому житті, коли Ви успішно завершите даний курс, користуйтеся рештою технік, щоб зберігати самомотивацію і постійно розвиватись.

Будь ласка, в коментарях напишіть свої враження, чому обрали цю вправу.

Facebook Comments