Завдання може видатись надто простим. Але важливо виконати, щоб мати чітку картинку, як і з дослідженням взаємовідносин з часом. Воно для повного розуміння і прийняття себе, своєї комунікації та виконання наступних завдань.

Ми часто дивуємось чому люди навколо неправильно розуміють слова. Та рідко задумуємось, що це ми неправильно донесли (тембр, інтонація, паузи) і неправильними словами (словниковий запас, доречність цих слів, взагалі подумати перш, ніж говорити). Звичайно ж іще присутній момент, що у кожного із нас є свій життєвий досвід і причина непорозуміння полягає в різній емоційній забарвленості абстрактних слів, що ми використовуємо. Я писала про це в статті про комунікацію.

Саме тому потрібно записати (в ідеальному варіанті весь свій день) як Ви спілкуєтесь: в транспорті, з партнером, з клієнтами чи тими, хто Вас обслуговує, з близькими і так далі. Використовуйте диктофон на своїх смартфонах або будь-який інший гаджет. Якість запису не важлива. Важливо, щоб Ви знайшли відмінності у своєму тембрі голосу, коли спілкуєтесь з різними людьми. + для Вашої роботи (не лише роботи над собою, але й професійної) це буде корисно.

             В звіті (і бажано в коментарях) потрібно описати:

  • як би Ви сприймали себе, якби чули не голос, що озвучить в середині, а те, що Ви чуєте на записі?
  • як звучить Ваш голос, коли Ви спілкуєтесь з різними людьми?
  • чи розуміли б Ви те, що намагались донести співрозмовникам у тих словах, які Ви чуєте на диктофоні (як спостерігач зі сторони)?
  • які слова Ви використовуєте в спілкуванні (чи влаштовує Ваш словниковий запас, чи є «слова- паразити», паузи, звичка перебивати)?
  • чи подобається Вам те, що Ви чуєте?

Записувати можна і на телефон і на професійний диктофон – які можливості Вам дозволяють. Головне – записати і проаналізувати як можна більше діалогів, що Ви переконались чи є різниця у спілкуванні з різними людьми (якщо є, то в чому саме?).

Завдання Ви виконуєте впродовж дня. Ввечері прослухайте записи і напишіть свої відповіді (мінімум 1 год. часу).

***

В звіті також занотуйте окрім Ваших вражень і що Ви збираєтесь з цим робити. Можна оформити у вигляді наступних кроків, дописати у список «бажаних навичок» чи оформити як ціль (дописати у звіт + 1 пункт чи запланувати як основну нову звичку на наступний місяць) – на Ваш вибір.

Наприклад:

  • щоб збільшити словниковий запас і попрацювати над чіткістю проговорювання (ясністю донесення ідеї) – читайте різного жанру літературу вголос;
  • продовжувати записувати себе, щоб відслідкувати причину і поведінку з різними людьми;
  • вчити на пам’ять вірші мовою, якою думаєте.

Успіхів!

Facebook Comments