Звички – це одна із моїх улюблених тем! Також люблю формувати різні списки-підказки 🙂 Скільки себе пам’ятаю, інтенсивно вивчала, спостерігала, влаштовувала експерименти і вивела власний алгоритм розвитку звичок. В індивідуальній роботі з клієнтами часто звертаюсь до нього, підбираючи під кожен випадок свої складові цього алгоритму, але завжди одні і ті ж блоки, що входять в склад фрмули. Почитайте, підберіть що для Вас підходить на даному етапі життя.

Хороші звичкиВ онлайн марафоні формування самодисципліни Selfchallenge – це одна із червоних ниток. Як і лікбез про роботу мозку. Бо вірю, що за допомогою правильних звичок, точніше розвитку саме необхідних, корисних звичок формується і самодисципліна, і кожен день стає ефективнішим. 

Тому в цій статті я підібрала список досить цікавих з них, що може стати Вам у нагоді при самостійному розвитку за алгоритмом чи під час онлайн курсів.

Категорія: тіло, їжа, спорт

1. Розвинути звичку їсти сидячи і / чи лише їсти (без ноутбука), і / чи добре розжовувати, повільно

Користь: як мінімум Ви починаєте усвідомлювати “що”і “як” Ви їсте. Наїдаєтесь маленькими порціями, тому що все гарно розжовуєте і поки осилите половину, шлунок подасть сигнал, що Ви ситі. Адже людині потрібно значно менше, ніж вона їсть. А дуже часто формуємо порції коли дуже голодні і здається, що “з’їмо цілого слона”. А привчені в дитинстві “не лишай силу на тарілці”і “треба доїдати все” – змушує нас переїдати. Ні бездумним покупкам “сумнівно-їстівного” під дією миттєвого бажання! Тепер будемо їсти тільки сидячи, не поспішаючи і в спеціально передбачених для цього місцях.

Складність: планувати завчасно “коли” і “що” та “де” будете їсти. Перші дні незвично, але результат не змусить себе чекати!

2. Їжа окремо, вода – окремо

Сюди входить також “не запивати під час їжі” та відразу після, позбуваємось принципу “качки”. Адже, коли Ви дивитесь на картинку при замовленні блюда чи готуєте її, то мозок подає сигнал шлунку готуватись перетравлювати саме цю їжу. І шлунком виробляється потрібна кількість соку та потрібного рівня ph. А коли ми в процесі випиваємо навіть просту воду, то розбавляємо цей ph і вироблений перед їжею шлунковий сік не може переробити всю з’їджену їжу.

В цю категорію також входить розвиток звички випивати 1,5 – 2 літри води впродовж дня. Все, що не вода – їда. Тобто соки (фреші), компоти, чай – це не вода, це напій. А саме чиста вода чистить організм, наповнює його і поповнює свої запаси (адже вода, що вже є у Ваому організму  “пішла в хід” – для крові, для поту, для шлункового соку, тощо. А нова – не поступає, її потрібно  вишукувати в організмі і забирати звідти, де вона є (замість, наприклад, живлення нігтів, волосся, шкіри…).

Лайфхаки: щоб привчити себе випивати 2 л. води в день я вдавалась до різних експериментів. Найбільш дієвими видались наступні: спочатку потрібно було привчити себе пити воду. Додавати в неї нічого такого не можна (цукор, чай..) тому я “обманювала” організм запахами: кидала м’яту (також трішки розслабляло, але не зловживайте, краще 1 м’ятний день в 3-4 дні), лимон (таку воду краще перед їжею за 30 хв. і вранці, після пробудження). Тут важливо розуміти, що за 2-4 год (це індивідуально скільки саме годин) до сну краще воду не пити (1-2 ковтки, якщо в горлі пересохло), бо по біологічному годиннику Ваш організм спить, відпочиває від роботи/переробки і вода вже накопичується: отікають ноги, повіки, обличчя..

Також корисним видалось носити з собою впродовж дня півтора літрову пляшку води – вона тяжка і щоб хотілося її по-швидше позбутись – я по-тихеньку пила воду.

Наступне. В дні, коли працювала вдома, за комп’ютером – ставила скрізь перед очима стакан з водою, щоб постійно бачити і нагадувати собі зробити кілька ковтків.

Не чекайте, що воду для Вас скрізь передбачать. Ці гарні традиції етикети не у всіх закладах виконують..лише починають піклуватись в окремих хороших кав’ярнях (де готують справжню каву і турбуюься про Вашу печінку після випитого напою), в ресторанах, на тренінгах… В кращому випадку Вам поставлять box із водою та батончиками або буде магазин поряд. Та не надійтесь на випадок. Краще носити/возити в машині з собою воду. Придбайте красиву еко-бутилочку а ще краще – візьміть термоз, адже він зберігає ту температуру, яку Ви помістили: зимою – гарячу, літом-холодну!

3. Сходи замість ліфту

Якщо треба піднятися на розумне число поверхів, обов’язково робіть це ногами. Якщо ж без ліфта не обійтися виходити на кілька поверхів раніше і йти пішки. Прийміть це як виклик і байдуже скільки Вам поверхів потрібно пройти 5 чи 15. Якщо більше 10 – то по-середині (наприклад на 5-му) пройдіться по самому поверху до наступних східців (як правило, у всіх будівлях по два входи-виходи) і далі піднімайтесь наступні 5 (це як перерва, але не стоячи на місці). Краще спізніться на зустріч, але  тримайте повільний темп (щоб сорочка не була мокра), правильно дихайте і вірно (рівно) ставте ногу. Два-три тижні тренувань і Ви звикнете “дотримуватись техніки”. Якщо знаєте, що в будівлі Вам підніматись на кілька поверхів – вихадьте на зустріч раніше!

Категорія: тренування духу та розуму

4.Почати вести  щоденник

За рекомендацією психотерапевна-сучасника М. Литвака, варто спочатку написати детально свою біографію, щоб знайти причини своєї моделі поведінки та решти важливих “звичок”. А потім робити найважливіші нотатки-висновки дня в кілька рядків. Цей аналіз зекономить час/врятує Вас в ситуаціях, коли потрібно прийняти важливе життєве рішення. Перегляд записів хоча б за місяць дозволить вивести взаємозв’язки і тенденції.

5.Аналіз дня або “картонка”

Суть цієї звички – мати 3-5 конкретних критеріїв дня на місяць і щовечора підбивати підсумок на скільки ефективно за ними проходить день. Чудово формує самодисципліну. І Ви чітко бачите показники. Ця звичка приносить усвідомлення, що Ви щодня можете наближатись до своєї мрії маленькими, але впевненими кроками! Я описала технологію в цій статті.

6.Навчитись фільтрувати інформацію і розвивати критичне мислення

Вимкніть новини. Вечірні випуски новин просто просякнуті негативною енергією і містять повний список нещасних випадків, злочинів, хвороб з усього світу. Безумовно, це найгірший спосіб отримання новин з усіх можливих. Фейсбук теж не значно кращий спосіб, якщо Ви його гарненько не “почистите”.

Ви можете бути друзями з усіма, кого знаєте і не знаєте. Та не за всіма варто слідкувати. А ще краще – виділяти для інформації спеціальний час. А ще краще – сядьте на інформаційну дієту!

7.Очистити своє оточення від токсичних людей

Під оточенням ми часто розуміємо лише самих близьких людей. Та в цю категорію потрапляє і буркотлива колега чи охоронець на вході, і сусід, і ведучі ранкового шоу… всі, хто наповнюють Ваш інформаційний простір. Адже Ви є середнє статистичне п’яти людей, з ким фактично проводите час фізично чи обдумуєте ними сказане. Таким чином в своє оточення можете ввести штучно потрібних Вам людей, скажімо, слухаючи їх на каналі ютуб чи підкасти щодня по 15-30 хв. Але для початку проведіть аналіз того оточення, що маєте і розберіться хто дійсно Вам потрібен.

Життя занадто коротке, щоб витрачати час на непотрібну боротьбу, чвари і перепереконання скептиків. Пора очистити своє оточення від негативних людей, які викликають спустошеність, гнів, тривогу і заважають йти вперед. Настав час прополки. Оточіть себе тими, хто змусить Вас відчувати себе великими, сильними, щасливими і спокійними. Ви помітите велику різницю у Вашій енергії, думках та рішеннях коли Ви з ними.

Лайфхак: для аналізу і формування нового оточення варто виділити  місяць часу, щодня приділяючи цьому 1-2 год. Наприклад. Перший тиждень піде на детальний аналіз, щоб не на хвилі одних і тих же емоцій робити висновки. Тут Вам знадобиться і аналіз свого життя, скажімо за останні 10 років, щоб провести паралель взаємозв’язку подій та персон, що Вас оточували.

IMG_0611

8.Слухати аудіокниги та підкасти – наповнювати мозок якісною інформацією

Навіть, якщо за каналом сприйняття світу, інформації Ви – візуал чи кінестет, привчити себе слухати можна. Шукайте запис хорошої якості – є чимало ресурсів та й ex.ua чи соціальна мережа vk.com – теж чудово допомагає з пошуками. І щоразу по дорозі на роботу чи зустріч вмикайте. Залийте на свої гаджети чимало книг, щоб завжди було що послухати і замість серфінгу по соц.мережам, поки хтось спізнюється до Вас на зустріч, краще прослухайте 10 хв книги – це майже цілий розділ друкованого тексту! З учасниками онлайн курсу та індивідуального курсу я завжди ділюсь своєю колекцією аудіокниг, щоб сформувати саме цю корисну звичку.

9.Звичка вести списки

Для початку потрібно завести ці списки. Де: на телефоні в нотатках, на google disk в excel doc або  keep.google.com. І навіть якщо Ви все разом не синхронізуєте, назви мають бути однакові, щоб Ви легко знайшли потрібний запис. Наприклад:

  • книги Автор “назва” (хто порекомендував)
  • фільми
  • сайти / ресурси / подкасти
  • ідеї (в тому числі для конкретного проекту)
  • списки з назвою кожного проекту, що Ви ведете
  • цитати / афоризми / крилаті фрази
  • інформація і тренди (для запису телефонів, паролів, адреси, тощо – раз в два тижні чи місяць чистити список обов’язково)
  • ..до безкінечності за Вашими інтересами та напрямами роботи

10.Класти речі на свої місця

Спочатку варто затіяти генеральна чистку і провести ревізію. Можливо, надати нове місце всім речам. А тоді вже розвивати звичку відразу класти кожну річ на своє місце за алгоритмом. Скажу відразу з практики ведення кількох клієнтів, для яких це було питання №1! Варто інвестувати (не потратити) час спочатку в формування звички, класти речі на місця, щоб потім дуже оперативно в потрібний момент відразу знаходити все!

11.Розвинути в собі вдячність  або як повернути фокус на те, що є зараз, в даний момент життя

Ця звичка не звучить, як необхідна. Адже треба спочатку навчитись “встигати більше”, щоб “день став ефективніший”..тощо. Та мало хто наважиться розбиратись з тим, “а що я насправді хочу?”, а “що в мені насправді вже є?”. Це не так просто, як звучить.

Як розвивати? Можна за принципом картонки знаходити 5 речей за які варто бути вдячними сьогодні. Спочатку йдуть такі відповіді, як:

дякую, що маю дві руки і дві ноги”..

дякую, що мої рідні живі та здорові..

            Через тиждень вже спостерігаються:

дякую, що служба таксі вчасно знайшла машину …

дякую, що знайшлись підходящі слова, щоб переконати сина…

                Через 3 тижні – місяць:

дякую, що я народилась саме в цій сім’ї..

дякую, що маю змогу зустрічати цікавих людей на своєму шляху…

Ця звичка формує вміння концентруватись на тому, що маєте зараз і підсилювати, бажаючи і прагнучи до саме того, що Вам потрібно. Запасайтесь цією звичкою!

12.Постійно розширяти свою зону комфорту

Що таке зона комфорту і як її розширяти я вже описувала. До речі, ця стаття теж гарно роз’яснює чому це так важливо! Тут лиш згадаю, що варто просто скласти список власних справ, які будуть Вас з неї “виводити” і надавати Вашому життю дещо інший темп та й сенс 🙂

По суті вся ця стаття підготовлена до одного заклику: щодня кидайте собі виклик, щодня працюйте над собою. Маленькими впевненими кроками рухайтесь до своїх мрій. Я готова всіляко підтримувати Вас. Адже welldone саме для того, щоб допомагати Вам щодня ставати кращою версією себе!

Facebook Comments